Dec 122017
 
Print Friendly
THURSDAY LEAGUE 1

 

Round 1 Thursday 5th October

Week 1 Results Scores
1. Charles t’Kint (8) v 6. Sanah Kampani (28) Charles W3&1
2. Alex Hopman-Ruh (18) v 5. Seb Woodrow (14) Seb W1up
3. James Kenny (22) v 4. Aman Rana (28) Aman W2up

 

Round 2 Thursday 12th October

Week 2 Results
Scores
1. Charles t’Kint (8) v 5. Seb Woodrow (14) Seb W5&$
2. Alex Hopman-Ruh (18) v 3. James Kenny (22) Alex W4&3
4. Aman Rana (28) v 6. Sanah Kampani (28) Aman W3&1

 

Round 3 Thursday 19th October

Week 3 Results
Scores
1. Charles t’Kint (8) v 4. Aman Rana (28) Aman W1up
2. Alex Hopman-Ruh (18) v 6. Sanah Kampani (28) Alex W 4&3
3. James Kenny (22) v 5. Seb Woodrow (14) Seb W2up

 

Round 4 Thursday 26th October

Week 4 Results
Scores
1. Charles t’Kint (8) v 3. James Kenny (22) Charles W1up
2. Alex Hopman-Ruh (18) v 4. Aman Rana (28) Alex W2&1
5. Seb Woodrow (14) v 6. Sanah Kampani (28) Seb W5&3

 

Round 5 Thursday 2nd November

Week 5 Results
Scores
1. Charles t’Kint (8) v 2. Alex Hopman-Ruh (18) Alex W1up
3. James Kenny (22) v 6. Sanah Kampani (28) James W 2up
4. Aman Rana (28) v 5. Seb Woodrow (14) Aman W2&1

 

St Christopher’s Matchplay Championship 1
Position Player’s Name P W D L Total
1= Alex Hopman-Ruh 5 4 0 1 17
1= Seb Woodrow 5 4 0 1 17
1= Aman Rana 5 4 0 1 17
4 Charles t’Kint 5 2 0 3 11
5 James Kenny 5 1 0 4 8
6 Sanah Kampani 5 0 0 5 5

 

 

Finals

Thurs 23rd November       Semi-Final 1    Alex v Nick              Alex W3&2

Thurs 23rd November       Semi-Final 2    Seb v Ronan         Seb W1up

Thurs 23rd November       Play-Off 1         Aman v John         Aman W3&2

Thurs 23rd November       Play-Off 2         Charles v Yaseen Yaseen W4&3

Thurs 23rd November       Play-Off 3         Sanah v Petar       Sanah W1up

Thurs 23rd November       Play-Off 4         James v Ansh        James W1up

 

Thurs 7th December          Final 1            Alex v Seb           Seb W1up

Thurs 7th December          Play-Off 1      Ronan v Nick     Nick W on 10th

Thurs 7th December          Play-Off 2      Aman v Yaseen Yaseen W1up  

Thurs 7th December          Play-Off 3      John v Charles   Charles W5&3 

Thurs 7th December          Play-Off 4      Sanah v James   To be played   

Thurs 7th December          Play-Off 5      Petar v Ansh       Ansh W1up

 

Final Standings                                      

Winner – Seb Woodrow

Runner-Up –   Alex Hopman-Ruh

 3rd – Nick Scerri

4th – Ronan Smith

5th – Yaseen Le Falher

6th – Aman Rana

7th – Charles t’Kint

8th – John Kenny

9th – Sanah Kanmpani

9th – James Kenny

11th – Ansh Modi

12th –Petar Fabinger

 

THURSDAY LEAGUE 2

 

Round 1 Thursday 5th October

Week 1 Results Scores
1. Yaseen Le Falher (0) v 6. Petar Fabinger (28) Yaseen W 3&2
2. Ronan Smith (10) v 5. Ansh Modi (28) Ronan W5&4
3. John Kenny (22) v 4. Nick Scerri (18) Nick W4&3

 

Round 2 Thursday 12th October

Week 2 Results
Scores
1. Yaseen Le Falher (0) v 5. Ansh Modi (28) Yaseen W 4&3
2. Ronan Smith (10) v 3. John Kenny (22) Ronan W 4&2
4. Nick Scerri (18) v 6. Petar Fabinger (28) Nick W5&4

 

Round 3 Thursday 19th October

Week 3 Results
Scores
1. Yaseen Le Falher (0) v 4. Nick Scerri (18) Nick W4&2
2. Ronan Smith (10) v 6. Petar Fabinger (28) Ronan W5&4
3. John Kenny (22) v 5. Ansh Modi (28) John W3&1

 

Round 4 Thursday 26th October

Week 4 Results
Scores
1. Yaseen Le Falher (0) v 3. John Kenny (22) Yaseen W2&1
2. Ronan Smith (10) v 4. Nick Scerri (18) Ronan W3&2
5. Ansh Modi (28) v 6. Petar Fabinger (28) Petar W2&1

 

Round 5 Thursday 9th November

Week 5 Results
Scores
1. Yaseen Le Falher (0) v 2. Ronan Smith (10) Ronan W1up
3. John Kenny (22) v 6. Petar Fabinger (28) John W2up
4. Nick Scerri (18) v 5. Ansh Modi (28) Nick W1up

 

St Christopher’s Matchplay Championship 2
Position Player’s Name P W D L Total
1 Ronan Smith 5 5 0 0 20
2 Nick Scerri 5 4 0 1 17
3 Yaseen Le Falher 5 3 0 2 14
4 John Kenny 5 2 0 3 11
5 Petar Fabinger 5 1 0 4 8
6 Ansh Modi 5 0 0 5 5

 

 

Finals

Thurs 23rd November       Semi-Final 1    Alex v Nick              Alex W3&2

Thurs 23rd November       Semi-Final 2    Seb v Ronan         Seb W1up

Thurs 23rd November       Play-Off 1         Aman v John         Aman W3&2

Thurs 23rd November       Play-Off 2         Charles v Yaseen Yaseen W4&3

Thurs 23rd November       Play-Off 3         Sanah v Petar       Sanah W1up

Thurs 23rd November       Play-Off 4         James v Ansh        James W1up

 

Thurs 7th December          Final 1            Alex v Seb           Seb W1up

Thurs 7th December          Play-Off 1      Ronan v Nick     Nick W on 10th

Thurs 7th December          Play-Off 2      Aman v Yaseen Yaseen W1up  

Thurs 7th December          Play-Off 3      John v Charles   Charles W5&3 

Thurs 7th December          Play-Off 4      Sanah v James   To be played   

Thurs 7th December          Play-Off 5      Petar v Ansh       Ansh W1up

 

Final Standings                                      

Winner – Seb Woodrow

Runner-Up –   Alex Hopman-Ruh

 3rd – Nick Scerri

4th – Ronan Smith

5th – Yaseen Le Falher

6th – Aman Rana

7th – Charles t’Kint

8th – John Kenny

9th – Sanah Kanmpani

9th – James Kenny

11th – Ansh Modi

12th –Petar Fabinger